środa, 25 maja 2016

Konstrukcja ogrodzenia z PCV na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowa nie potrzebuje zezwolenia na budowę ani komunikowania tego faktu starostwu powiatowemu wyjąwszy wyjątkowe przypadki.

Konstrukcja plot z plastiku na ogrodzenie i bramkę ze sztachet nie potrzebuje pozwolenia na budowę ani zgłaszania tego faktu do starostwa powiatowego oprócz szczególnych wypadków.

Balustrady PVC na plot i bramkę sztachetowa nie przewyższające wysokości 2,2 m stawiane pośrodku dwoma przyległymi nieruchomościami nie wymagają żadnych formalności urzędowych. Dotyczy to także ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń przy drogach prywatnych oraz wew. nie będących drogami publicznymi)
  2. stawianie ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia ogrodzenia PVC na ogrodzenie i furtę ze sztachetekdokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym względnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji ogrodzenia powinno określać formę ogrodzenia, metodę zrealizowania jego montażu a także planowany dzień rozpoczęcia budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia należy doczepić deklaracje o prawie do zarządzania posiadłością w zamiarach budowlanych i jeżeli jest to potrzebne przez starostwo zarys ogrodzenia.

Czasem do konstrukcji ogrodzenia Winylowe na plot i bramkę ze sztachetek zadane są ponadprogramowe uzgodnienia tj. np. aprobata zarządcy drogi na miejsce wjazdu.

Stawianie ogrodzenia wolno rozpocząć po 30 dobach od czasu zgłoszenia planowania jego budowy, o ile starostwo nie wniesie uprzednio sprzeciwu. Sprzeciw może być w sytuacji, gdy projektowane sztachety Winylowe na plot i furtę ze sztachet jest nieprawidłowe z uzgodnieniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej ulicy. W sytuacji gdy przewidywane sztachety z PCV na plot i furtkę sztachetowaprawdopodobnie może grozić bezpieczeństwu ludzi ewentualnie mienia, np. poprzez ograniczanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować załatwienia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru stawiania płotu jest ważne przez okres dwóch lat. Brak zainicjowania robót przez ów okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia a także w przypadku chęci zbudowania ogrodzenia konieczne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz