wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie konserwowane ogrodzenia drewniane ekspresowo się dewastują i mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny urok i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać typy konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna wypada zacząć od należytego i starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest efekt finalny własnych prac. Przed użyciem artykułów do osłony i dekoracji sztachet z drewna istotne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Kiedy asekurujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, powinno się nanieść kolejne preparaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, ale nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ten wariant ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji z tej przyczyny służą swoim właścicielom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz